Samsung LH65WADWLGCXEN
Samsung LH65WADWLGCXEN
Samsung LH65WADWLGCXEN
Samsung LH65WADWLGCXEN
Samsung LH65WADWLGCXEN
Samsung LH65WADWLGCXEN  Samsung LH65WADWLGCXEN  Samsung LH65WADWLGCXEN  Samsung LH65WADWLGCXEN
General
Manufacturer Samsung
Model Samsung LH65WADWLGCXEN
Manufacturer Part No LH65WADWLGCXEN
Compatible Country Middle East, Africa, Iran, Dubai
Country of Origin South Korean
Price AED 6,284
Samsung LH65WADWLGCXEN WAD Android OS Interactive Display, 65" 4K UHD ADS Touch Display
Key features
  • Powered by Android™
  • EDLA Certification
  • Easy Multitasking
  • AED 6,284
  •    Deliver To UAE
    Free Delivery Tomorrow, May 14
    If you order before 6PM
Samsung Samsung LH65WADWLGCXEN
Display
Diagonal Size 65"
Panel Type ADS
Resolution 3,840 x 2,160
Pixel Pitch (HxV)         372(H) x 372(V)
Brightness (Typ)         400 nit
Contrast Ratio 1,200:1
Viewing Angle (H/V) 178/178
Response Time 8ms
Colour Gamut 72%
Glass Haze 25%
H-Scanning Frequency 135KHz
Maximum Pixel Frequency 78MHz
V-Scanning Frequency 60Hz
Contrast Ratio (Dynamic)         N/A
Operation Time Support 12/7
Connectivity
HDMI In 3
DP In N/A
DVI In N/A
Version of HDMI 2
Version of DP N/A
Version of HDCP 2.1
Tuner In         N/A
USB 5 (2.0 x 1, 3.0 x 4)
IR In Yes
HDBaseT In N/A
Audio In         Stereo Mini Jack
Audio Out Stereo Mini Jack
Video Out Yes
Power Out N/A
RS232 In Yes
RS232 Out Yes
RJ45 In Yes
RJ45 Out Yes
WiFi         Yes
3G Dongle N/A
Bluetooth® Yes
Power
Power Supply AC100-240V 50/60Hz
Power Consumption (Off Mode) N/A
Power Consumption (On Mode) 385W
Power Consumption (Sleep Mode) 0.5W↓
Dimension
Set Dimension (WxHxD) 1488 x 897 x 88 mm
Package Dimension (WxHxD) 1628 x 1024 x 208 mm
Operation Conditions
Temperature 0℃~40℃
Humidity 10 ~ 90%
Mechanical Specification
VESA Mount 600 x 400 mm
Bezel Width 16.4mm (U), 16.4mm (L/R), 44.9mm (B)