Samsung LS32D392GAMXUE
Samsung LS32D392GAMXUE
Samsung LS32D392GAMXUE
Samsung LS32D392GAMXUE  Samsung LS32D392GAMXUE
General
Manufacturer Samsung
Model Samsung LS32D392GAMXUE
Manufacturer Part No LS32D392GAMXUE
Compatible Country Middle East, Africa, Iran, Dubai
Country of Origin South Korea
Price AED 603
Samsung LS32D392GAMXUE 32" Essential S3 100Hz Full HD Monitor
Key features
#1: Stay productive, stay comfortable
#2: Curved for enriched engagement
#3: Smooth performance for your content
#4: More gaming power
#5: Keep it easy on the eyes
#6: Connect to more
  • AED 603
  •    Deliver To UAE
    Free Delivery Tomorrow, May 14
    If you order before 6PM
Samsung Samsung LS32D392GAMXUE
Display
Screen Size (Class) 32
Flat / Curved         Curved
Active Display Size (HxV) (mm)         698.4 x 392.85 mm
Screen Curvature         1500R
Aspect Ratio         16:9
Panel Type VA
Brightness (Typical, cd/m2) 250 cd/m
Brightness (Min, cd/m2) 200 cd/m
Contrast Ratio Static         3,000:1(Typ.)
Resolution FHD (1,920 x 1,080)
Response Time 4(GTG)
Viewing Angle (H/V) 178/178
Color Support Max 16.7M
sRGB Coverage 95%
Refresh Rate         Max 100Hz
General Feature
Eco Saving Plus Yes
Eye Saver Mode Yes
Flicker Free         Yes
Windows Certification         Windows11
FreeSync No
G-Sync No
Off Timer Plus Yes
Smart Service
Smart Type No
Interface
D-Sub 1 EA
HDMI 1 EA
HDMI Version 1.4
HDCP Version (HDMI) 1.4
Headphone Yes
USB Hub No
USB-C No
Audio
Speaker No
Speaker Output No
Operation Conditions
Temperature 10-40 C
Humidity 10-80,Non-Condensing
Design
Front Colour         BLACK
Rear Color      BLACK
Stand Color BLACK
Stand Type SIMPLE
Tilt         -2.0(+2.0)-22.0(+2.0)
Wall Mount 75.0 x 75.0
Eco
Recycled Plastic         59 %
Power
Power Supply AC100-240V
Power Consumption (Max) 48 W
Type External Adaptor
Dimension
Set Dimension with Stand (WxHxD, mm) 716.1 x 525.3 x 260.9 mm
Set Dimension without Stand (WxHxD, mm) 716.1 x 423.2 x 92.5 mm
Package Dimension (WxHxD, mm) 900.0 x 205.0 x 510.0 mm
Weight
Set Weight with Stand (kg)         5.1 kg
Set Weight without Stand (kg)         4.4 kg
Package Weight 8.7 kg
Accessory
Power Cable Length 1.5 m
D-Sub Cable Yes
HDMI Cable Yes
show more
General
Manufacturer Samsung
Model Samsung LS32D392GAMXUE
Country of Origin South Korea
Price AED 603
Koma 21/05/2025
High-quality product, well packed and delivered on time. Trusted seller.
Dennis Lacambra 21/05/2025
100% satisfied. Original product, top quality. The packing was also excellent.