Samsung LS32DM500EMXUE
Samsung LS32DM500EMXUE
Samsung LS32DM500EMXUE
Samsung LS32DM500EMXUE
Samsung LS32DM500EMXUE  Samsung LS32DM500EMXUE  Samsung LS32DM500EMXUE
General
Manufacturer Samsung
Model Samsung LS32DM500EMXUE
Manufacturer Part No LS32DM500EMXUE
Compatible Country Middle East, Africa, Iran, Dubai
Country of Origin China
Price AED 777
Samsung LS32DM500EMXUE 32" M50D Smart Screen for Multi Device Experience
Key features
#1: Stream movies and shows directly from the monitor with embedded Smart TV Apps
#2: Control screens seamlessly on one mouse and keyboard with Multi Control
#3: Connect your tools and devices simply with multiple ports
  • AED 777
    If you order before 6PM
Samsung Samsung LS32DM500EMXUE
Display
Screen Size (Class) 32"
Flat / Curved         Flat
Active Display Size (HxV) (mm)         698.4 x 392.85
Aspect Ratio         16:9
Panel Type VA
Brightness (Typical, cd/m2) 250
Brightness (Min, cd/m2) 200
Contrast Ratio Static         3,000:1(Typ.)
HDR (High Dynamic Range) HDR10
Resolution FHD (1,920 x 1,080)
Response Time 4ms(GTG)
Viewing Angle (H/V) 178(H)/178(V)
Color Support Max 1B
Color Gamut (NTSC 1976) 72%
Refresh Rate         Max 60 Hz
Audio
Speaker Yes
Speaker Output 10 W
Adaptive Sound Adaptive Sound
Operation Conditions
Temperature 10-40 C
Humidity 10-80(non-condensing)
Power
Power Supply AC 100~240 V
Power Consumption (Max) 60 W
Type Internal Power
Dimension
Set Dimension with Stand (WxHxD, mm) 716.1 x 517.0 x 193.5
Set Dimension without Stand (WxHxD, mm) 716.1 x 424.5 x 41.8
Accessory
Power Cable Length 1.5 m
HDMI Cable Yes
Remote Controller Yes
Manufacturer Samsung
Model Samsung LS32DM500EMXUE
Country of Origin China
Price AED 777
Dennis Lacambra 21/05/2025
100% satisfied. Original product, top quality. The packing was also excellent.