Dahua DH-HAC-HFW1200C
Dahua DH-HAC-HFW1200C
Dahua DH-HAC-HFW1200C
General
Manufacturer DAHUA
Model Dahua DH-HAC-HFW1200C
Manufacturer Part No HAC-HFW1200C
Compatible Country Middle East, Africa, Iran, Dubai
Country of Origin China
Price AED 46
Dahua DH-HAC-HFW1200C 2MP IR HDCVI Fixed-focal Bullet Camera
Key features
#1: Max. 30 fps1080p.
#2: Smart IR Illumination.
#3: 30 m illumination distance.
#4: Super Adapt.
#5: 3.6 mm fixed lens (2.8mm optional).
#6: CVI/CVBS/AHD/TVI switchable.
#7: IP67, 12 VDC.
  • AED 46
  •    Deliver To UAE
    Delivered by Tomorrow, May 14
    If you order before 6PM
DAHUA Dahua DH-HAC-HFW1200C
Camera
Image Sensor 2 MP CMOS
Max. Resolution         1920 (H) x 1080 (V)
Scanning System         Progressive
Electronic Shutter Speed         PAL: 1/25 s–1/100000 s
NTSC: 1/30 s–1/100000 s
Min. Illumination         0.01 luxF2.0 (Color, 30 IRE)
0.001 luxF2.0 (B/W, 30 IRE)
0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio >65 dB
Illumination Distance         30 m (98.43 ft)
Illuminator On/Off Control         Auto
Illuminator Number 2 (IR light)
Angle Adjustment Pan: 0–360
Tilt: 0–90
Rotation: 0–360
Environment
Operating Temperature –40 C to +60 C (–40 F to +140 F)
Operating Humidity <95% (RH), non-condensing
Storage Temperature          –40 C to +60 C (–40 F to +140 F)
Storage Humidity <95% (RH), non-condensing
Protection IP67
Certification
Certifications CE-LVD: EN 62368-1;
CE-EMC: EN 55032; EN 55035;
FCC: 47 CFR FCC Part 15, Subpart B
Download Dahua DH-HAC-HFW1200C Datasheet
show more
General
Manufacturer DAHUA
Model Dahua DH-HAC-HFW1200C
Country of Origin China
Price AED 46
Koma 21/05/2025
High-quality product, well packed and delivered on time. Trusted seller.
Dennis Lacambra 21/05/2025
100% satisfied. Original product, top quality. The packing was also excellent.