Dahua HAC-HDW1200TLMQ-A
Dahua HAC-HDW1200TLMQ-A
Dahua HAC-HDW1200TLMQ-A
General
Manufacturer DAHUA
Model Dahua HAC-HDW1200TLMQ-A
Manufacturer Part No DH-HAC-HDW1200TLMQ-A
Compatible Country Middle East, Africa, Iran, Dubai
Country of Origin China
Price AED 53
Dahua HAC-HDW1200TLMQ-A 2MP IR HDCVI Fixed-focal Eyeball Camera
Key features
The parameters and datasheets below can only be applied to1200-S6 series.
#1: Max. 30 fps1080p.
#2: Smart IR Illumination.
#3: 30 m illumination distance.
#4: Super Adapt.
#5: Built-in Mic.
#6: Quick-to-install eyeball saves installation time.
#7: 3.6 mm fixed lens (2.8 mm optional).
#8: CVI/CVBS/AHD/TVI switchable.
#9: IP67, 12 VDC.
  • AED 53
  •    Deliver To UAE
    Delivered by Tomorrow, May 15
    If you order before 6PM
DAHUA Dahua HAC-HDW1200TLMQ-A
Camera
Image Sensor 2 MP CMOS
Max. Resolution         1920 (H) x 1080 (V)
Scanning System         Progressive
Electronic Shutter Speed         PAL: 1/25 s–1/100000 s
NTSC: 1/30 s–1/100000 s
Min. Illumination         0.01 luxF2.0 (Color, 30 IRE)
0.001 luxF2.0 (B/W, 30 IRE)
0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio >65 dB
Illumination Distance         IR: 20 m (65.62 ft)
Warm light: 20 m (65.62 ft)
Illuminator On/Off Control         Auto
Illuminator Number 2 (Warm light); 2 (IR light)
Angle Adjustment Pan: 0–360
Tilt: 0–78
Rotation: 0–360
Environment
Operating Temperature –40 C to +60 C (–40 F to +140 F)
Operating Humidity <95% (RH), non-condensing
Storage Temperature          –40 C to +60 C (–40 F to +140 F)
Storage Humidity <95% (RH), non-condensing
Protection IP67
Certification
Certifications CE-LVD: EN 62368-1;
CE-EMC: EN 55032; EN 55035;
FCC: 47 CFR FCC Part 15, Subpart B
Download Dahua HAC-HDW1200TLMQ-A Datasheet
show more
General
Manufacturer DAHUA
Model Dahua HAC-HDW1200TLMQ-A
Country of Origin China
Price AED 53
Koma 21/05/2025
High-quality product, well packed and delivered on time. Trusted seller.
Dennis Lacambra 21/05/2025
100% satisfied. Original product, top quality. The packing was also excellent.