Samsung LS27DG612SMXUE
Samsung LS27DG612SMXUE
Samsung LS27DG612SMXUE
Samsung LS27DG612SMXUE
Samsung LS27DG612SMXUE  Samsung LS27DG612SMXUE  Samsung LS27DG612SMXUE
General
Manufacturer Samsung
Model Samsung LS27DG612SMXUE
Manufacturer Part No LS27DG612SMXUE
Compatible Country Middle East, Africa, Iran, Dubai
Country of Origin South Korean
Price AED 2,762
Samsung LS27DG612SMXUE 27 Inch G6 G61D Odyssey OLED QHD 240Hz 0.03Ms, Silver Matte, Height Adjustable and Pivot Gaming Monitor
Key features
  • Dodge, counter and engage faster than the rest. OLED technology delivers near instant reaction time with 0.03ms response time (GtG). HDMI 2.1 and DisplayPort connections keep you ahead of the competition with the 240Hz refresh rate
  • AED 2,762
  •    Deliver To UAE
    Free Delivery Tomorrow, May 14
    If you order before 6PM
Samsung Samsung LS27DG612SMXUE
Monitor Specifications
Screen Size 27 in
Screen Features AMD FreeSync
Monitor Response Time Up to 1 ms
Display Type OLED
Wattage 140 W
Connection Port HDMI
Display Resolution 2560 x 1440
Refresh Rates 240 Hz
Colour Name Silver
Connection Type HDMI
Adaptive Sync Technology AMD FreeSync Premium
show more
General
Manufacturer Samsung
Model Samsung LS27DG612SMXUE
Country of Origin South Korean
Price AED 2,762
Ali M. 01/08/2025
Product as described. Great quality and secure packaging. Terrabyt Computer did a great job.
Theuns van Wyk 01/08/2025
Authentic and quality product. Excellent packaging. Will order again.
Talal Ahmed 01/08/2025
Very satisfied with the quality. Genuine product and neatly packed. Appreciate the seller.
Mehta Sachiv 01/08/2025
Very good quality and authentic. Packaging was excellent. Thank you, Terrabyt Computer.
Entesar Al Nuaime 01/08/2025
Excellent packaging. The product is 100% original and high quality. Thanks to Terrabyt Computer.