Samsung LS32DM702UMXUE
Samsung LS32DM702UMXUE
Samsung LS32DM702UMXUE
Samsung LS32DM702UMXUE
Samsung LS32DM702UMXUE  Samsung LS32DM702UMXUE  Samsung LS32DM702UMXUE
General
Manufacturer Samsung
Model Samsung LS32DM702UMXUE
Manufacturer Part No LS32DM702UMXUE
Compatible Country Middle East, Africa, Iran, Dubai
Country of Origin South Korea
Price AED 1,181
Samsung LS32DM702UMXUE 32" M70D Smart Screen for Multi Device Experience
Key features
#1: Stream movies and shows directly from the monitor with embedded Smart TV Apps
#2: 4K UHD picture quality for both work and play
  • AED 1,181
    If you order before 6PM
Samsung Samsung LS32DM702UMXUE
Display
  • Screen Size (Class)
  • 32"
  • Flat / Curved
  • Flat
  • Active Display Size (H x V) (mm)
  • 697.306 x 392.234mm
  • Aspect Ratio
  • 16:9
  • Panel Type
  • VA
  • Brightness (Typical, cd/m2)
  • 300 cd/m2
  • Brightness (Min, cd/m2)
  • 240 cd/m2
  • Contrast Ratio Static
  • 3,000:1(Static)
  • HDR (High Dynamic Range)
  • HDR10
  • Resolution
  • 4K (3,840 x 2,160)
  • Response Time
  • 4ms(GTG)
  • Viewing Angle (H/V)
  • 178(H)/178(V)
  • Color Support
  • Max 1B
  • Color Gamut (NTSC 1976)
  • 72%
  • Refresh Rate
  • Max 60 Hz
Power
  • Power Supply
  • AC 100-240 V
  • Power Consumption (Max)
  • 150 W
  • Type
  • Internal Power
Dimension
  • Set Dimension with Stand (W x H x D, mm)
  • 716.1 x 517.0 x 193.5
  • Set Dimension without Stand (W x H x D, mm)
  • 716.1 x 424.5 x 41.8
Weight
  • Set Weight with Stand (kg)
  • 6.5
  • Set Weight without Stand (kg)
  • 5.4
Manufacturer Samsung
Model Samsung LS32DM702UMXUE
Country of Origin South Korea
Price AED 1,181
Dennis Lacambra 21/05/2025
100% satisfied. Original product, top quality. The packing was also excellent.